Bez kategorii

Wdzięczność

Można mieć wszystko (w każdym razie pod względem materialnym) i wciąż czuć, że ma się za mało. Kroczący horyzont na końcu którego, gdzieś w niewyraźnej oddali, rysuje się mityczne miejsce spełnienia. Nieosiągalny raj.

Jest jednak pewien prosty, chociaż z mojego zawodowego doświadczenia nie dla każdego łatwy, sposób, by osiągnąć ten upragniony stan. Jest nim wdzięczność.

Możesz mieć miliony na koncie lub miliony długów a mimo to czuć się biedym lub bogatym. Różnica nie polega na liczbie złotówek czy Euro lecz na postrzeganiu świata, w którym żyjesz.

Zatrzymaj się na chwilę w pędzie załatwiania pilnych spraw, weź kilka głębokich oddechów. Potraktuj je jak hamulec (spokojnie, za chwilę znów ruszysz i z pełną mocą pognasz dalej). I popatrz na swoje życie, na to, co Cię otacza.

Poczuj wdzięczność za wszystko, co masz. Powoli zaczniesz dostrzegasz jak wiele tego jest w Twoim życiu…

Podpowiem kilka najprostszych:
• oddychasz, czyli żyjesz, możesz doświadczać życia, zmieniać, decydować
• możesz wyjść na zewnątrz lub stanąć w otwartym oknie i wystawić twarz do słońca, poczuć ciepło na skórze…
Dzielisz życie z cudowną osobą?
Masz świetnie działające przedsiębiorstwo?
Przeszłaś lub przeszedłeś niedawno jakiś kryzys i sobie poradziłaś, poradziłeś?
Dzisiaj rano ktoś na ulicy uśmiechnął się właśnie do Ciebie? A może to było Twoje dziecko?

Na początku niektórzy mają problem, by wymienić nawet trzy rzeczy, za które są wdzięczni, ale tym bardziej może zdziałać cuda w ich życiu praktykowanie wdzięczności.
Jednym ze sposobów jest zapisanie wieczorem w zeszycie lub telefonie 10 wydarzeń, za które jestem wdzięczna, wdzięczny, a których doświadczyłam, doświadczyłem w ciągu całego dnia. Od uśmiechu pani w sklepie po podpisanie dużego kontraktu.

Po co ćwiczyć wdzięczność?
Żeby zrozumieć, że żyjesz teraz i teraz, już teraz, możesz być szczęśliwy, szczęśliwa. Nie musisz gonić bez tchu, by poczuć, że już jest dobrze, a w każdym razie nie tak beznadziejnie, jak czasem się może wydawać. By poczuć, że skoro już teraz masz tyle powodów do radości, to o ile więcej jeszcze przed Tobą.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *