Rodzaje wód do picia

rodzaje-wod-do-picia

Woda jest chyba najczęściej spożywanym napojem na całym świecie. Jakby tego było mało nie możemy bez niej żyć i nasze ciało w większości się z niej składa. To właśnie dzięki wodzie powstają inne napoje smakowe itp. Które spożywamy. Jakby tego było mało znajduje ona swoje miejsce także w sporej ilości potraw i jedzeniu. Dla niektórych dzieli się ona tylko na gazowaną i niegazowaną, a jej rodzajów jest jednak trochę więcej. Mówi się, że każdy powinien wypijać przynajmniej 2 a nawet 3 litry wody dziennie w zależności od masy ciała i aktywności fizycznej. Nie pijąc jej jak i żadnych płynów tylko sobie szkodzimy. Jeśli ktoś np. potrafi czytać oznaczenia na butelkach i się na tym zna, to tylko dla niego lepiej, każda firma dodaje coś innego od siebie i ta znajomość może być dla nas bardzo przydatna. W polskich sklepach możemy obecnie znaleźć 4 rodzaje wody do kupienia.

Woda źródlana – jest to najpopularniejszy obecnie rodzaj wód i stanowią około 75% sprzedaży. Mają jednak małą zawartość składników mineralnych przez co nie są polecane osobom, którym ich potrzebują. Ciekawe jest to, że bez przeszkód możemy ją podawać niemowlętom za to odradza się ją kobietom w ciąży, ponieważ wypłukuje cenne dla nich minerały. Zalecane są osobom z nadciśnieniem, ponieważ zawierają mało soli.

Woda lecznicza – Posiadają one bardzo specyficzny smak i zapach ze względu na bardzo dużą ilość składników mineralnych. Ze względu na swoje specyfikacje służą one ludziom z chorobami takimi jak kamica nerkowa, choroby wrzodowe i inne tego typu dolegliwości. Można je pić tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem i nie są one dostępne w zwykłych sklepach spożywczych i hipermarketach.

Woda stołowa – jest to bardzo dobra woda dla osób pracujących fizycznie i uprawiających sporty. Posiada ona wiele takich składników jak magnez, wapń czy jod, które podczas wysiłku ubywają z naszego organizmu.

Woda mineralna – bardzo dobrze gasi pragnienie i posiada lepsze właściwości dla naszego organizmu niż źródlana. Jest ona świetnym uzupełnieniem diety, ponieważ dzięki niej inne witaminy są lepiej wchłaniane przez organizm.