Masaż gorącymi kamieniami

masaz-goracymi-kamieniami

Znana od lat technika masażu, według niektórych starsza niż akupunktura. Masaż kamieniami to lecznicza forma przepływu energii. W ciele człowieka znajduje się wiele ośrodków energii. Hindusi i Chińczycy w dawnych czasach opracowali szczegółowe mapy punktów energetycznych. Masaż gorącymi kamieniami ma za zadanie zwiększyć energię zmęczonego lub chorego organizmu. Dodatkową zaletą jest pobudzenie krążenia oraz limfy w organizmie.

Tajemnicą skuteczności tej formy masażu jest prowadzenie masażu wzdłuż specjalnych miejsc, takich jak ośrodki kręgosłupa, czy mózgu. Stymulują one pracę znajdujących się tam gruczołów wydzielania wewnętrznego, które produkują ważne dla człowieka hormony. Kamienie rozkładane są zgodnie z mapą stworzoną przez starożytnych uczonych. Przesuwanie ich po określonych drogach ma za zadanie odblokować przepływ energii. Ośrodki energii nazywane są „czakrami”. Dzieli się je na:

  • podstawową – która położona jest u podstawy kręgosłupa – odpowiada a energię życiową,
  • seksu – znajduje się na podbrzuszu i wpływa na życie seksualne,
  • splotu słonecznego – która odpowiada za życie uczuciowe,
  • serca – reguluje energię miłości,
  • trzeciego oka – odpowiedzialna za wyobraźnię i myśli.

Ich układ jest bardzo złożony. Istnieje kombinacja, w której znajduje się 300 czakr.

Do tego typu masażu używa się zarówno białych, jak i czarnych kamieni. Wydobywane są z dna oceanów. Tam wyszlifowane zostały przez piasek i fale. Do wykonania całego masażu potrzeba 54 kamieni. Aby zachować w nich energię należy nieustannie przechowywać je w wodzie morskiej. W ten sposób oczyszcza się ze złej energii, która zabrana została z naszego organizmu w czasie masażu. Marmur (biały kamień) posiada właściwości chłodzące, zmniejsza obrzęki. Stosowane są na zimno przy leczeniu różnego rodzaju kontuzji. Nazywane przez lekarzy „wyciągnięcie energii” następuje poprzez jednoczesne użycie zimnych i ciepłych kamieni. Ludzie o stresującym trybie życia często decydują się na tego typu zabiegi. Wierzą, że w ten sposób unormują przemianę materii oraz poprawią odporność organizmu.