Manicure – czas zadbać o nasze dłonie

manicure-1

Dłonie są bardzo ważnym elementem ludzkiego ciała. Ułatwiają nam funkcjonowanie, a także są istotnym elementem w komunikacji międzyludzkiej. Często wygląd naszych dłoni decyduje o tym, jak jesteśmy przez innych postrzegani – dlatego tak ważne jest, aby nasze ręce zawsze były zadbane i prezentowały się nienagannie.

Pielęgnacja dłoni może odbywać się na kilka sposobów:

Manicure biologiczny. Ten rodzaj manicure polega na dokładnym odsunięciu skórek z płytki paznokcia, oczyszczenia jej za pomocą bloku polerskiego oraz opiłowaniu. Przy tej formie pielęgnacji nie stosujemy żadnych metalowych narzędzi, a tym bardziej cążek.

Manicure klasyczny. Podczas tego sposobu pielęgnacji odsuwamy skórki, ewentualnie wycinamy ich nadmiar za pomocą cążek lub radełka. Następnie oczyszczamy płytkę za pomocą bloku polerskiego ze wszelkich niedoskonałości oraz staranne opiłowujemy płytkę. Powyższe działania są punktem wyjściowym dla innych metod manicure.

Pozostając przy naturalnie wyglądającej płytce, możemy wykonać manicure japoński, który jest nie tylko metodą pielęgnacji, ale stanowi również metodę odżywiania i regeneracji zniszczonej płytki paznokcia. Manicure japoński najlepiej stosować po wykonaniu manicure klasycznego. Polega on na dokładnym oczyszczeniu płytki ze wszelkich nierówności i rozdwojeń oraz wcieraniu specjalnych preparatów. Zabieg ten dzielimy na dwa etapy – aplikacji specjalnej pasty oraz pudru. Pierwszym produktem, który należy bardzo starannie wetrzeć w płytkę jest pasta. Preparat wcieramy w płytkę paznokcia do momentu uzyskania jednolitego i intensywnego połysku. Kolejnym etapem jest dokładne wtarcie pudru w celu zabezpieczenia zaaplikowanej uprzednio pasty – nada to płytce jeszcze intensywniejszego połysku. Efekt gładkich i lśniących paznokci utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Jeżeli mamy problem ze zniszczoną, kruchą albo łamliwą płytką, ważne jest, aby zabieg japońskiego manicure był powtarzany regularnie. Minimalna ilość zabiegów jaką należy wykonać w celu poprawy kondycji płytki paznokcia to trzy zabiegi, a odstęp między nimi powinien wynosić co najmniej 2 – 3 tygodnie.

Pamiętajmy, że nasz dobry wygląd wpływa na nasze samopoczucie, a tym samym na nasze zdrowie. Odpowiednio zadbane dłonie z pewnością dodadzą nam pewności siebie i korzystnie wpłyną na nasz wizerunek.