Liposukcja – dobry sposób na poprawę jakości życia

Medycyna estetyczna oferuje obecnie szereg zabiegów dla kobiet, które chcą poprawić mankamenty swojej urody. Do chętnie wybieranych zaliczane są takie zabiegi jak np. powiększanie piersi, czy liposukcja. To druga daje możliwość przywrócenia estetycznego wyglądu brzucha w przypadku, kiedy w skutek niewłaściwych nawyków żywieniowych, przebytej ciąży lub z innych powodów, skóra na brzuchu nie wygląda ładnie. To znacząco odejmuje pewności siebie, zwłaszcza kobietom w młodym wieku. Z pomocą przychodzi zabieg medycyny estetycznej.

Liposukcja – dla piękniejszego wyglądu…
Liposukcja to inwazyjny zabieg chirurgiczny, nazywany potocznie odsysaniem tłuszczu i lipo-plastyką. Wykonuje się go, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i jego okolic.
Gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha to obecnie problem wielu mężczyzn i kobiet. Wpływ na to ma np. przebyta ciąża, choroby, niewłaściwy tryb życia, niezdrowa dieta itp. Kiedy ćwiczenia nie pomagają – wówczas wiele osób decyduje się na zabieg chirurgiczny.

W jaki celu przeprowadza się liposukcję i z czym wiąże się ten zabieg?
Liposukcja ma na celu poprawienie i wymodelowanie sylwetki oraz usunięcie zalegającego nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i okolic. Daje to możliwość przywrócenia właściwych proporcji na całym obszarze ciała.

Więcej szukaj na https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa

Liposukcja jest skutecznym sposobem na odzyskanie estetycznego wygładu w sytuacji, kiedy ćwiczenia, dieta i inne zabiegi nie przyniosły pożądanych efektów. Wśród zabiegów na odsysanie tłuszczu liposukcja jest najczęściej wykonywanym zabiegiem plastycznym. Wiąże się to również faktem, że w miejscu usunięcia tkanki tłuszczowej, nie dochodzi już do jej odnawiania się, nawet po nadwyżce kalorycznej w diecie. Tłuszcz, jaki uzyskuje się z liposukcji, nie zostaje oddany do utylizacji, ponieważ można go zastosować na inne partie ciała.Lekarze przeszczepiają go m.in. do piersi, w trakcie ich korekty i plastyki, a także wstrzykują w pośladki, łydki lub usuwają nim blizny, które wyglądają nieestetycznie.

Efekty liposukcji najlepiej wyglądają u osób, których skóra jest elastyczna. Wówczas nie ma obawy, że po zabiegu będzie ona opadać, wyglądać na zdeformowaną, co znacząco odejmuje pewności siebie i powoduje dyskomfort. Luźna i brzydka skóra po liposukcji wymaga dodatkowego zabiegu chirurgicznego, dlatego osoby, które decydują się już na liposukcję powinny mieć to na uwadze. Często do uzyskania pięknego wyglądu koniecznej jest wykonanie nie jednego, ale kilku zabiegów medycyny estetycznej.