Jak znaleźć dobrą stylistkę rzęs?

Samozwańczych stylistek rzęs, które mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc, nie brakuje. Jak się przed nimi strzec i znaleźć kosmetyczkę, która okaże się utalentowaną profesjonalistką?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który ma realne znaczenie w kwestii naszego wyglądu. Dotyczy on bowiem twarzy, a więc tej części ciała, którą pokazujemy innym codziennie – czy to w autobusie, w pracy czy w sklepie. Nieudana aplikacja sztucznych rzęs może nieść ze sobą przykre konsekwencje nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Odbywa się ona przecież w okolicy jednego z naszych najwrażliwszych narządów – oka.

W jaki sposób znaleźć stylistkę, u której zabieg nie będzie równał się nieprzyjemnemu ryzyku? Skąd wziąć osobę, która profesjonalnie podejdzie do tematu naszych rzęs i nie pozwoli nam wstać z kosmetycznego łóżka w złym stanie? Gdzie szukać tej, która zadba nie tylko o nasz wygląd, ale również o zdrowie i bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz po nim? Na te pytania istnieją dwie główne odpowiedzi.

1. Rekomendacje koleżanek

Nie da się ukryć, że poczta pantoflowa (popularna w szczególności u kobiet, które z natury uwielbiają sobie nawzajem polecać przeróżne rzeczy) jest jedną z najbardziej skutecznych odmian marketingu i reklamy. Jedno jest pewne – kosmetyczki polecane w ten sposób na pewno są warte uwagi.

Posiadając znajomości w przeróżnych kręgach, możemy zaczerpnąć wielu informacji na różne tematy. W tym – odnośnie przedłużania rzęs. Sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy zadzwonić do koleżanki, o której wiemy, że regularnie korzysta z zabiegów aplikowania sztucznych rzęs, i spytać o jej ogólne wrażenia i efekty, jakie uzyskuje. Nie musimy nawet poruszać tematu kosmetyczki, do której chodzi. Opowiadając nam o zabiegu – mimowolnie poleci nam swoją znajomą stylistkę, od której wychodzi odmieniona o 180 stopni!

 

2. Profile na portalach social media

Kwestii potęgi Internetu we współczesnym marketingu chyba poruszać nie trzeba. Jedno jest pewne – potrafi zrobić wielkie WOW. Szczególnie, gdy ktoś naprawdę umie odnaleźć się w przestrzeni social mediów. A umiejętności te mogą przełożyć się na grono zainteresowanych klientek.

Coraz więcej stylistek rzęs (a także innego rodzaju kosmetyczek) zakłada i aktywnie prowadzi swoje profile na portalach typu Facebook czy Instagram. Udostępniają tam zdjęcia swoich dzieł i liczą na ogólny zachwyt zebranej przez siebie widowni. I… często go otrzymują! Nie ma się jednak co dziwić – zazwyczaj tylko dobre stylistki pokazują efekty swojej pracy. Nie mają się one bowiem czego wstydzić, a mogą się pochwalić dobrymi osiągnięciami.

Dlatego tak ważnym jest, by przed wyborem naszej stylistki, przejrzeć jej prace w Internecie. Dzięki temu możemy zapoznać się z jej dorobkiem oraz zobaczyć, na jakie efekty współpracy możemy liczyć.

A jeżeli żadne z tych rozwiązań nie wypali, to chyba najwyższy czas udać się do jakiegoś gabinetu kosmetycznego i spróbować „na chybił-trafił”. Warto jednak decydować się na salony, które korzystają z wysokiej jakości produktów i są wysoko oceniane przez klientki.

 


Artykuł powstał przy współpracy z Amazing Lashes