Jak ocenić jakość markowej koszuli?

koszule na wieszaku w sklepie

Patrząc na to, jak ubierają się stylowi mężczyźni, szybko dostrzeżemy, co wyróżnia ich spośród grona tych nielubujących się w modzie. Jednym z takich czynników jest świetna koszula, dopasowana do reszty garnituru czy spodni materiałowych. Jednak łatwo się domyślić, że jeden egzemplarz jest inny od drugiego i co za tym idzie – gorszy. Dziś postaramy się wyedukować was na temat tego, jak ocenić jakość koszuli w kilku kwestiach.

Tkanina

To, co zobaczymy na samym początku zakupów koszuli to jej tkanina. Jest to bezsprzecznie najważniejszy element dobrze dopasowanej koszuli. Musi być ona bardzo miękka i mięsista, przez co prawdopodobnie będzie także długowieczna, a wy nie będziecie musieli długo kupować nowego egzemplarza. Warto zwrócić uwagę na wykorzystany splot i gęstość ściegu, gdyż nie tylko ułatwi to nam pranie tejże koszuli, ale również będzie wyglądać niesamowicie atrakcyjnie, zwłaszcza w rejonach kołnierzyka, znajdującej się tuż przy twarzy. Z bardzo dobrej jakości tkanin robione są koszule Tommyego Hilfigera, które możesz kupić na https://www.markoweubrania.com/kategoria/koszule-dlugi-rekaw-tommy-hilfiger

Szwy

Coś, o czym zapominamy, na zakupach koszul to szwy. Ich jakość jest niezwykle ważna, gdyż to one w końcu będą odpowiedzialne za utrzymanie poszczególnych elementów koszuli w całości! Zwróćmy uwagę na to, jak są one poprowadzone, gdyż koszule słabo jakościowe używają ściegu tzw. overlock, będących szybszy, tańszym, lecz znacznie szybciej prującym się rozwiązaniem. Najlepszym wyborem będzie tutaj znalezienie koszuli ze ściegiem bieliźnianym, który generuje większe koszty, ale jest wytrzymalszy i bardziej estetyczny

Guziki

A co z guzikami? No właśnie, niby są one czymś niezauważalnym, jednak gwarantujemy wam, że także po nich możecie zobaczyć jakiej jakości jest dana koszula. Spójrzmy na to, jak przyszyte są guziki. W opcji tańszej będą one przyszyte w sposób nieestetyczny, wraz z odstającymi nitkami. Inaczej będzie w markowych, wysokojakościowych koszulach będą one przyszyte nicią termokurczliwą, która po zgrzaniu staje się gładka i estetyczna.

Podsumowanie

Dziś dobranie koszuli do naszego ciała jest bardzo łatwe. Znacznie trudniejszym zadaniem jest to, aby wybrać coś, co przetrwa więcej niż kilka wyjść i prań. Dlatego na następnych zakupach warto zwrócić uwagę na wymienione cechy w dzisiejszym artykule. Przecież powinno nam na tym zależeć, prawda?