Jak dobrać rower dla dziecka?

Dobór odpowiedniego rowerka dla dziecka jest bardzo ważny, bo od tego zależy czy nasz maluch w ogóle nauczy się na nim jeździć. Najważniejsze jest to, żeby nie kupować go w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, a więc wszelkie supermarkety powinny odpaść w przedbiegach. Rowerki biegowe, maty edukacyjne ,czy jakiekolwiek artykuły dziecięce powinno się kupić w sklepie dziecięcym. Ale jak wybrać idealne rowerki dla dzieci?

Kiedy można kupić dziecku pierwszy rower?
Tak naprawdę kiedy dziecko ma już metr wzrostu, możemy zacząć zastanawiać się nad zakupem jego pierwszego roweru. Będzie ono miało wtedy od 2 do 4 lat i powinno jeździć na rowerku biegowym. Dopiero później możemy zdecydować się na prawdziwy pojazd z pedałami, na którym maluch będzie mógł zasuwać po osiedlu. Oczywiście ważne jest to, żeby taki rower zmieniać w momencie, kiedy dziecko zaczyna z niego wyrastać. Najlepiej będzie kupić taki, który można regulować, żeby mógł on rosnąć wraz z maluchem, ale nie można z tym przesadzać. Trzylatek nie powinien jeździć na tym samym rowerze, co siedmiolatek i to powinno być oczywiste.


Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru roweru dla dziecka?
Najważniejsze jest to, żeby dziecko dokładnie zmierzyć jeszcze zanim zabierzemy się za poszukiwania roweru. W sklepie należy patrzeć na rozmiar ramy, który określa się skalą w calach 11, 12, 13 itd. lub w centymetrach: 48, 53, 56 itd. Bardzo ważne jest to, żeby dziecko poszło z nami do sklepu i przymierzyło się do pojazdu. Musi czuć się na nim komfortowo, ale to my jako rodzice musimy podjąć ostateczną decyzję. Dziecko jest bardzo przekupne i może chcieć kupić pojazd, na którym jest mu niewygodnie tylko dlatego, że kolor mu się podoba. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z dobraniem odpowiedniego roweru, warto poprosić o pomoc sprzedawców w sklepie. Dlatego też należy szukać rowerów w miejscach do tego przeznaczonych, bo ekspedientka w supermarkecie nie będzie w stanie pomóc nam w takiej sytuacji.

Kiedy jest czas na nowy rower?
Odpowiedź jest prosta: kiedy dziecko wyrośnie ze starego. Musimy bardzo uważnie obserwować naszego malucha i regularnie go mierzyć. Tylko dzięki temu będziemy w stanie ocenić, czy już czas wymienić stary pojazd na nowy. Warto też pamiętać o tym, że siodełko i kierownica w wielu modelach są regulowane, a więc warto dostosować je do dziecka zanim zdecydujemy się na wymianę pojazdu na nowy model. Dzięki temu nasz maluch będzie czuł się komfortowo, a jego rozwój będzie przebiegał bez większych problemów.

Znakomite modele rowerków dla dzieci znajdziesz na https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy-439.html