Gdy zawodzą tradycyjne metody poprawy wyglądu

Zdrowa i promienna cera oraz atrakcyjnie prezentujące się ciało to nasza najlepsza wizytówka. Niestety, niektórzy z nas nie mogą liczyć na spektakularne efekty. Upływ czasu, warunki życia, a także szkodliwe czynniki środowiskowe powodują, że naskórek traci dawną elastyczność, pojawiają się zmarszczki, zgrubienia, zmiany skórne, z którymi czujemy się niekomfortowo. Wiele osób nawet w dojrzałym wieku boryka się z trądzikiem bądź problemem poszerzających się naczynek. Otwarte naczynka i tzw. pajęczynki tworzą na nogach sieć nieestetycznie wyglądających połączeń.

Klasyczne metody radzenia sobie z problemami

Medycyna ludowa zna wiele rozwiązań mających zapewnić lepszą kondycję i poprawić ogólny koloryt naszej skóry. Pomocne są naturalne kremy i peelingi z owoców, warzyw, czy siemienia lnianego. Gdy one nie pomagają sięgamy po mocniejsze środki zaradcze w postaci specyfików z aptek czy drogerii. Wiele tego typu preparatów działa jednak powierzchniowo, czyli likwiduje niepożądane zmiany tylko na krótki czas, potem dolegliwości wracają, czasem nawet ze zdwojoną siłą. W skrajnych przypadkach może jednak pomóc medycyna estetyczna, która wykorzystuje innowacyjne techniki, jak np. działanie laserowe. W ten sposób ciało zostaje odżywione i wzmocnione od wewnątrz, a efekt ma szansę utrzymać się na dłużej.

Profesjonalne usuwanie zmarszczek

Więcej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/usuwanie-zmarszczek/

Zmarszczki pojawiają się nie tylko w dojrzałym wieku. Często już we wcześniejszych latach pojawiają się po prostu jako konsekwencja odbijających się na naszej twarzy codziennych emocji. Zmarszczki mimiczne są również najbardziej problematyczne dla ich posiadaczy. Choć mówi się, że np. zmarszczki wokół ust są urocze, ponieważ wskazują, iż dana osoba jest optymistą i często się uśmiecha, to jednak każdy woli idealnie gładką buzię. Zmarszczki usuwa się za pomocą botoksu, który hamuje także powstawanie kolejnych marszczeń na skórze. Dzieje się tak dlatego, że botoks ma za zadanie blokować impulsy nerwowe, w wyniku których dochodzi w ogóle do skurczów mięśni. Zmarszczki oraz wszelkiego rodzaju blizny można również wygładzić metodą laserową.

Inne sposoby na poprawę kondycji skóry

By nasza skóra stała się gładsza, zdrowsza i bardziej napięta stosuje się cały szereg rozmaitych zabiegów, począwszy od wprowadzenia pod skórę tzw. nici liftingujących, które stanowią mniej inwazyjną alternatywę dla zwykłego liftingu. Nici pozwalają nawet skorygować kształt twarzy i nadać jej bardziej harmonijne proporcje. Do regeneracji naskórka stosuje się też osocze bogatopłytkowe produkowane z krwi danego pacjenta. Silnie regenerujące działanie ma także mezoterapia, polegająca na wprowadzeniu pod skórę specjalnych odżywczych koktajli.