Czy warto dla zdrowia jechać jesienią nad morze?

czy-warto-dla-zdrowia-jechac-jesienia-nad-morze

Wyprawa nad morze kojarzy nam się w zasadzie głównie z wakacyjnym urlopem, letnim plażowaniem, opalaniem się i pluskaniem w ciepłej wodzie. Takie myślenie kultywuje duży odsetek Polaków. Ale czy na pewno powinno tak być? Czy nad morze nie warto jeździć również w inne pory roku? Na przykład jesienią?

Gdańsk Stare MiastoMusimy sobie uświadomić, że morze oraz jego klimat są równie atrakcyjne jesienią jak i latem. W październiku czy listopadzie możemy robić wiele ciekawych rzeczy w Trójmieście, a szczególnie w Gdańsku, który – w przeciwieństwie do innych typowo wakacyjnych nadmorskich kurortów – aktywnie żyje przez cały rok. I warto się o tym przekonać na własnej skórze. A zobaczyć to można chociażby po tym, że odwiedzając jesienią Gdańsk hotele nie będą wcale puste. A wręcz przeciwnie – może zdarzyć się i tak, że zabraknie dla nas miejsca.

Plaża Brzeźno GdańskZdrowe, świeże i pełne jodu powietrze nadmorskie może nas ukoić i przynieść dużo pozytywnej energii. Warto pamiętać, że tego typu odpoczynek potrzebny jest nam przez cały rok, a nie tylko w wakacje. Regenerować nasze ciała i dusze powinniśmy przede wszystkim w depresyjnym okresie jesienno-zimowym, kiedy to stajemy się ospali i zmęczeni. Częste wypady nad morze mogą nam w tym pomóc.

Katedra Oliwska GdańskDla odwiedzających Gdańsk jesienią różne hotele zazwyczaj przygotowują specjalne oferty łączone, z których korzystać mogą zarówno zakochani jak i rodziny z dziećmi. Najlepiej rozglądać się za takimi noclegami, które będą blisko Starego Miasta oraz plaży. W tej pierwszej lokalizacji bowiem zawsze dużo się dzieje – również jesienią. Można nie tylko zwiedzać piękne zabytki, muzea czy kościoły i teatry, ale również brać udział w wielu ciekawych wydarzeniach kulturalnych, z których Gród Neptuna słynie.

Jesienne weekendy nad morzem polecać można szczególnie ludziom ceniącym sobie wypoczynek w miłej atmosferze, w rozgrzewającym ciała i serca Gdańsku. A czyhając na październikową, listopadową czy też grudniową podróż, której celem będzie przyjazny Gdańsk, warto przejrzeć z bezpiecznym wyprzedzeniem oferty noclegowe, bo chętnych, szczególnie z zagranicy, jest wielu!