Co szkodzi naszemu zdrowiu?

co-szkodzi-naszemu-zdrowiu-1

W dobie dużej ilości zanieczyszczeń i niezdrowego jedzenia musimy coraz to bardziej dbać o nasze zdrowie. Już w coraz większej ilości polskich miast mamy do czynienia ze smogiem, który jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia i nawet utrudnia widoczność na drogach. Do niedawna właśnie takich problemów jeszcze nie było ale cywilizacja idzie naprzód, nawet ta Polska, fabryki pracują pełną parą, a ludzie jeżdżą coraz większą ilością samochodów. Właśnie z tych powodów niestety powstają coraz to bardziej surowe normy emisji spalin, które rujnują motoryzacje i koncerny produkujące samochody. Nikt nie ma lekko i żeby dobrze żyło się wszystkim i nie było do czynienia ze smogiem czy zanieczyszczeniami każdy musi się dostosować. Od dawna zauważono już problemy z globalnym ociepleniem przez, które zaczyna podnosić się poziom wód w morzach przez topniejące lodowce. Jednak co robić aby nasz organizm pozostawał w jak najlepszej kondycji i żebyśmy żyli jak najdłużej się da?

Przede wszystkim ograniczyć, a najlepiej rzucić, pozbyć się i nigdy nie wracać do palenia papierosów, które wg mnie poza narkotykami są najgorszym i najbardziej bez sensu nałogiem jaki chyba świat wymyślił. Nie dość, że cena papierosów stale rośnie to okrutnie źle wpływają one na nasze zdrowie jak i na tych wokół, których przebywamy. Do tego dochodzi ich smród, którym przesiąkają wszystkie nasze rzeczy i mamy paskudny oddech. Najbardziej obrywają od nich nasze płuca, które zaczynają się psuć i przybierać inny kolor już po wypaleniu przez nas małej ilości papierosów.

Kolejną ważną rzeczą jest zdrowe odżywianie, należy ograniczyć fast foody do minimum i jeść jak najwięcej warzyw i owoców, które zawierają niezbędne i przydatne witaminy dla naszego organizmu. Nie mówię tutaj żeby od razu przejść na wegetarianizm, bo to jest bez sensu ale przynajmniej ustawić sobie jakąś konkretną ilość, którą spożyjemy w dzień i tego się trzymać.

Oczywiście dobrze by było także uprawiać jakiś sport co jest zalecane przez praktycznie wszystkich lekarzy na świecie. Nieważne czy będziemy to robić na świeżym powietrzu czy w zamkniętym pomieszczeniu trochę ruchu systematycznie na pewno zrobi nam dobrze.