Biżuteria z cyrkoniami – wady i zalety

Biżuteria z cyrkoniami już od wielu lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Może ona prezentować się niezwykle elegancko, a zarazem klasycznie. Nie trzeba więc obawiać się taniego i tandetnego efektu. W sklepach znajdziemy naszyjniki, bransoletki, kolczyki, czy też pierścionki. Cyrkonie mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Wszystko opisano poniżej.

Nieprzeciętny blask

Cyrkonie przepięknie mienią się w świetle. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy na zewnątrz, czy też w sali sztucznie oświetlanej. Jest to ozdoba, która może nadać szyku każdej stylizacji. Biżuteria z cyrkonią będzie fantastycznym urozmaiceniem wielu różnych stylizacji. Pasuje ona zarówno do codziennych, jak i wizytowych zestawień. Oczywiście nie wygląda ona zbyt dobrze w towarzystwie sportowych ubrań, jednak nie wymaga od nas szczytu elegancji. Gwarantuje nam ona wysoki poziom swobody podczas kompletowania elementów garderoby.

Źródło: Ergold.pl

Subtelny połysk sprawia, że biżuteria z cyrkonią rozświetli skórę. Jest to sprawdzony sposób na to, aby odwrócić uwagę od drobnych niedoskonałości. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że błyszczące elementy przyciągają spojrzenia wszystkich wokół. Ciężko jest przejść obok nich obojętnie.

Elegancki wygląd

Nieprawdą jest, że cyrkonie pasują jedynie młodym kobietom. Mogą one wyglądać szykownie. Wiele osób uważa, że jest to wspaniała alternatywa dla diamentu, który jest bardzo drogi. Oczywiście tego typu biżuteria występuje w wielu różnych wariantach. Znajdziemy zarówno modele bogato zdobione, jak i minimalistyczne. W tym przypadku sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”.

Cyrkonie powinny stanowić wisienkę na torcie. Zdobienie nie powinno dominować, gdyż uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Opisywany typ biżuterii nie tylko wygląda interesująco, ale również jest niedrogi. Niemal każdy może pozwolić sobie na łańcuszek lub pierścionek zdobiony syntetycznymi kamieniami.

Podatność na zarysowania

Wiadomym jest, że cyrkonia posiada również wady. Jedną z nich jest podatność na zarysowania. Jej trwałość jest o wiele niższa, niż diamentu, czy też innych kamieni szlachetnych. Właśnie dlatego nie należy oczekiwać, że będzie to pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Biżuteria zdobiona cyrkoniami posłuży nam dłużej, jeśli tylko będziemy ją odpowiednio pielęgnować. Ważne jest to, aby właściwie ją przechowywać. Duże znaczenie ma także systematyczne czyszczenie. Dzięki niemu pozbędziemy się z powierzchni nieatrakcyjnych osadów, czy też zabrudzeń. Bez trudu zakupimy profesjonalny preparat do czyszczenia biżuterii.